Aktywne spędzanie czasu w podróży, a ubezpieczenie NNW

Podróżując mało kto zastanawia się nad tym, czy przypadkiem wydarzy się coś złego – myślimy głównie o przyjemnościach. Aktywne spędzanie czasu niesie jednak wiele zagrożeń, a kontuzje czy nieszczęśliwe wypadki mogą zdarzyć się każdemu. Szczególnie narażone są osoby, które uprawiają sporty w czasie wakacji.

Jeżeli jesteś osobą aktywnie spędzającą czas, zapewne zdajesz sobie sprawę, że sport to spore ryzyko kontuzji, których leczenie i rehabilitacja może być wyjątkowo kosztowna. Warto zatem pomyśleć zawczasu o konsekwencjach nieszczęśliwych wypadków i urazów, aby spokojnie oddawać się przyjemności jazdy na rowerze, pływania czy skoków spadochronowych! Rozwiązaniem jest ubezpieczenie NNW w podróży, które pozwoli cieszyć się wyjazdem w pełni.

Dlaczego polisa NNW jest ważna?

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, w skrócie NNW pozwala uzyskać świadczenie w razie doznania uszczerbku na zdrowiu. Uzyskanie maksymalnej kwoty z tytułu ubezpieczenia możliwe jest w sytuacji 100% uszczerbku, czyli ciężkiej niepełnosprawności, a także w razie śmierci osoby ubezpieczonej.

Gdy doświadczymy mniejszych uszkodzeń ciała, a także gdy trafimy do szpitala na obserwację w wyniku zdarzenia, ubezpieczyciel wypłaci określony procent sumy ubezpieczenia, który odpowiada procentowi trwałego uszczerbku na zdrowiu. W momencie podpisywania umowy NNW warto przejrzeć tabelę, w której określone są poszczególne rodzaje uszczerbków i przyporządkowane im określone procenty sumy ubezpieczenia.

Dokonując zakupu polisy nie warto oszczędzać, bowiem im wyższa suma ubezpieczenia, tym większa wypłata tytułem szkody, co może być zbawienne w razie długotrwałego leczenia i rehabilitacji.

Co jeszcze warto wiedzieć o NNW w podróży?

Koszty leczenia za granicą mogą zwalać z nóg, dlatego inwestycja w ubezpieczenie może okazać się wyjątkowo dobrym posunięciem. Polisę NNW możemy wykupić samodzielnie, może być ona ujęta w pakiecie turystycznym, bądź być formą specjalnej polisy np. dla sportowców lub osób wyczynowo uprawiających sporty, w tym te ekstremalne. Wybór najwłaściwszej alternatywy zależy od naszych potrzeb, a jeżeli planujemy zaszaleć stawiając sporty wysokiego ryzyka, warto zadbać o to, aby polisa obejmowała również uszczerbki na zdrowiu doznane podczas ich uprawiania. W ramach ubezpieczenia NNW można zyskać np. zwrot kosztów ratownictwa, rehabilitacji, leczenia czy nawet ubezpieczenie sprzętu sportowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj