Ubezpieczenie komunikacyjne — na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Ubezpieczenie komunikacyjne — na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Każdy właściciel samochodu na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z różnych zagrożeń, jakie niesie ze sobą codzienne korzystanie z pojazdu. Stłuczka, kradzież auta czy usterka podczas drogi to sytuacje, które mogą spotkać każdego — narażając na utratę zdrowia, pieniędzy oraz czasu. Zobacz, jak wybrać ubezpieczenie komunikacyjne dopasowane do swoich potrzeb.

OC — jedyne obowiązkowe ubezpieczenie

Wśród wielu rodzajów ubezpieczeń komunikacyjnych jedynie OC jest obowiązkowe — jego niewykupienie wiąże się z ryzykiem zapłacenia wysokiej kary finansowej. Ten rodzaj polisy zabezpiecza zarówno osobę poszkodowaną w wypadku komunikacyjnym, jak i jego sprawcę. Osoba poszkodowana (ubezpieczone są zdrowie, życie oraz mienie) otrzyma odszkodowanie, a ponieważ wypłaci je ubezpieczyciel sprawcy, on sam uniknie wysokich strat finansowych.

Ze względu na to, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, jego zakres jest zawsze taki sam. Dlatego w tym przypadku możesz się kierować jedynie ceną. Czasami jednak ubezpieczyciel oferuje atrakcyjne promocje np. tańsze AC przy zakupie OC — warto przyjrzeć się poszczególnym ofertom.

Dobrze jest pamiętać, że cena OC zależy od wielu różnych czynników. Pod uwagę bierze się m.in. pojemność silnika (sprawdź więcej: https://kioskpolis.pl/pojemnosc-silnika-a-stawka-oc-ile-zaplacimy-tabela/), wiek i miejsce zamieszkania kierowcy, czy też przebieg pojazdu.

Autocasco dopasowane do potrzeb

Autocasco, czyli AC, to ubezpieczenie dobrowolne. Jednak decyduje się na nie wiele osób — potencjalne koszty związane z kradzieżą auta czy jego zniszczeniem są na tyle wysokie, że wykupienie składki i wizja otrzymania w razie potrzeby stosowanego odszkodowania zachęcają do zakupienia takiej polisy.

Zwróć uwagę na zakres AC, ponieważ bywa bardzo zróżnicowany. Im droższa polisa, tym więcej sytuacji zostanie uwzględnionych przy wypłacie odszkodowania. Podstawą jest ochrona przed zniszczeniem auta w spowodowanej przez ubezpieczonego stłuczce. Wiele polis zawiera też ochronę przed kradzieżą czy kradzieżą poszczególnych części samochodu, co jest szczególnie istotne w przypadku nowych i drogich aut. AC może też obejmować ubezpieczenie od uszkodzeń związanych z pożarem, gradobiciem czy innym kataklizmem

Pakiet Assistance — pomoc w każdych okolicznościach

Dobry pakiet Assistance jest w stanie zapewnić Ci niezwykle kompleksowe wsparcie w różnych okolicznościach — oczywiście szerokość jego zakresu zależy od wysokości składki. Jedną z podstawowych usług jest holowanie pojazdu i zapewnienie auta zastępczego. Zwykle możesz też liczyć na pomoc w naprawieniu usterki oraz kontakt z infolinią techniczną.

Czym jest ubezpieczenie NNW?

Z pewnością warto też rozważyć ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Możesz wybrać opcję chroniącą jedynie kierowcę, bądź też kierowcę oraz pasażerów — jeśli np. często podróżujesz z rodziną.

W przypadku doznania uszczerbku na zdrowiu otrzymasz stosowane odszkodowanie, które stanowić będzie istotne wsparcie finansowe w tej trudnej sytuacji. Jeżeli ubezpieczona osoba poniesie śmierć, wsparcie finansowe otrzyma jej rodzina.

1 KOMENTARZ

  1. OC też w tej chwili nie jest takie samo we wszystkich TU, bo może być OC z BLS, czyli bezpośrednia likwidacją szkody i bez tego. A biorąc pod uwagę że są ubezpieczyciele, którzy np. nie odbierają w ogóle nr telefonu to warto mieć BLS, bo oszczędzimy sobie nerwów z likwidacją szkody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj